Yaztek Teknoloji   
Yaztek Teknoloji
   
Motorlu Tat Src Adaylar Snav E-Snav Uygulama (27/11/2014)

 Motorlu Tat Sürücü Adaylar Snav E-Snav Uygulama Klavuzu

        GENEL AÇIKLAMALAR
Motorlu Tat Sürücü Adaylar Snav (MTSAS), kara yollarnda seyreden araçlarkullanacak sürücü adaylarna yönelik, teorik ve uygulama snavlarn kapsamaktadr  .
E-snav, optik form kullanlarak yaplan test snavnn elektronik ortamda, bilgisayar bileenlerinin kullanlarak uygulanmasdr. Genel Müdürlük tarafndan belirlenen merkezlerde, belirlenen tarih ve saatlerde "e-snav randevu sistemi" üzerinden yaplan bavurular dikkate alnarak yaplmaktadr. Aday devam ettii MTSK Müdürlüünün bal bulunduu il snrlar içinde e-snava girebilecektir.
MTSAS e-snav uygulamas için bavuru yapan aday tekrar klasik snavadönü yapabilmesi için kurstan kaydnn silinmesi gereklidir.
MTSK Müdürlüüne kayt yaptrarak sorumlu olduu derslerin eitimlerinitamamlayan ve MTSAS uygulama takviminde belirtilen klasik snavlardan en az 1 (bir) tanesine girme hakk kazanm ve en az 1 (bir) testten sorumluluu devam eden adaylar e-snav bavurusu yapabilir.
Adaylar en az 1 (bir) snav haklarn klasik snavda kullandklarndan, kalansnav haklar için e-snav uygulamasna katlma hakkna sahiptir. Snav bavurusundabulunup randevusu onaylanan aday, e-snav tarihinden en az 3 (üç) gün öncerandevusunu iptal edebilir ya da deitirebilir. E-snav randevusu olan ve snavagirmeyen adayn 1 (bir) snav hakk kullanlm saylr. Adayn salk kurulu raporuvarsa toplamda 5 (be) olan snav hakk bittikten sonra girmedii snav için l(bir) hakdaha kullanabilir. Snav hakk biten adayn dosyas kapand için MTSK Müdürlüüne yeni kayt yaplmas gerekmektedir.
Adayn katld e-snav uygulamasnda baarsz olduu dersler varsa en erken15 (on be) gün sonras için e-snav randevu sistemi, adaya yeni bir e-snav randevusu verecektir.
E-snava katlmak için aday bilgilerinin doru ve eksiksiz olarak e-snav randevusistemi ile belirlenen bavuru tarihleri arasnda, MTSAS Modülüne girilmi olmasgerekmektedir. Adayn snava giremeyeceine dair salk kurulu raporu varsa snavgününden itibaren 5 (be) i günü içinde ilçe millî eitim müdürlükleri tarafndansisteme rapor giriinin yaplm olmas gerekmektedir. Belgelerin doruluundanADAY, sisteme bilgilerin doru ilenmesinden MOTORLU TAIT SÜRÜCÜ KURSUMÜDÜRLÜÜ ve ÖN NCELEME KOMSYONU sorumludur.
Sisteme girilen aday fotoraf Emniyet Genel Müdürlüü ile paylaldndanfotoraf giriinin dikkatlice yaplmas gerekmektedir.


 
Motorlu Tat Sürücü Adaylar Snav E-Snav Uygulama Klavuzu


Sistemde yer alacak vesikalk fotorafn son 3 (üç) ay içinde çekilmi, renkli veadayn yüzünün tannabilecek nitelikte olmas gerekmektedir.
Bu haber toplam 1857 defa okundu.

A2 ehilyeti,A2 ehliyet snavlar,ehliyet snav sonular,src kursu snavlar,direksiyon kurslar
B ehilyeti,B ehliyet snavlar,ehliyet snav sonular,src kursu snavlar,direksiyon kurslar
D ehilyeti,D ehliyet snavlar,ehliyet snav sonular,src kursu snavlar,direksiyon kurslar
E ehilyeti,E ehliyet snavlar,ehliyet snav sonular,src kursu snavlar,direksiyon kurslar
H ehilyeti,H ehliyet snavlar,ehliyet snav sonular,src kursu snavlar,direksiyon kurslar
H ehilyeti,H ehliyet snavlar,ehliyet snav sonular,src kursu snavlar,direksiyon kurslar
zel Arn Motorlu Tatlar Src Kursu 270 90 90 pbx